Kategorijoje Naujienos

Sakiečių startai Lietuvos čempionatuose

2013 rugsėjo 25 16:11 | Justinas Liubinskas

Rudens sezonas kaip įprastai pasižymi keletu svarbesnių startų Lietuvos orientacininkams. Sako atstovai, visada pretenduojantys į aukštus laimėjimus varžėsi Lietuvos Čempionatuose – sprinto, ilgos, maratono bei naktinės trasos rungtyse. Rugsėjį taip pat vyko ir vienos svarbiausių sezono varžybų, Klubų taurė Druskininkuose, kur Sakas užėmė ketvirtąją vietą.

Rugsėjo 6-7 dienomis orientavimosi sporto mėgėjai rinkosi į Marijampolę. Šeštadienį, kaitinant vasariškam orui vyko sprinto varžybos. Javonio klubas parinko gražiausią miesto vietą – sutvarkytą centrinį parką su daugybe fontanų, tilteliais ir įdomiu žemėlapiu. Orientuotis buvo labai įdomu – didžioji dalis sprinto trasos vedė per senamiestį su netaisyklingais kiemais ir įvairiom tvorom, daug apibėgimo, galvojimo. Elito grupėje net po tris sakiečius atsirinko į vyrų ir moterų finalą. Jie užėmė ir solidžias vietas – tarp vyrų Gediminas Morėnas – ketvirtas, Modestas Bacys – penktas, Marius Astrauskas – dvidešimt pirmas. Tarp moterų Evelina Grigaitė – penkta, Vesta Ambrazaitė – šešta, o Lina Kubiliūtė – šešiolikta. Veteranų tarpe gerai pasirodė Evandželina Petukienė, Gitana Kazimieraitienė ir Arimantas Petukas – savo amžiaus grupėse jie iškovojo sidabro medalius. Jaunieji šiauliečiai taip pat solidžiai pasirodė – V14 grupėje Ignas Ambrazas buvo antras, o Rokas Vaitkus V16 grupėje tapo Lietuvos čempionu!

IMGP9485

Arimantas Petukas ant apdovanojimų pakylos

IMGP9488

Gitana Kazimieraitienė pasipuošė sidabru

Sekmadienį sportininkai persikėlė į Trako mišką, visai šalia trečio pagal dydį Lietuvos ežero – Dusios. 15.1 km ilgio trasoje triumfavo Modestas Bacys – jis tapo Lietuvos čempionu. Moterų tarpe sakietės vėl pasidalino 5 ir 6 vietas: Vesta Ambrazaitė bei Evelina Grigaitė. Jaunieji orientacininkai savo rezultatais labai rimtai leido suprasti, kad auga stipri pamaina: Ignas Ambrazas V14 grupėje, Rokas Vaitkus V16 grupėje o Gediminas Morėnas jaunimo tarpe tapo Lietuvos čempionais. Jaunių (V18) tarpe Paulius Vidžiūnas pasitenkino sidabru. Veteranų tarpe nenugalimi buvo Evandželina Petukienė bei Arimantas Petukas.

IMGP5344

Vaizdas iš varžybų centro. Varžybų miškas, deja yra už kadro, priešingoje pusėje

Dar po savaitės sakiečiai keliavo į Druskininkus, kur vyko Lietuvos naktinis čempionatas bei Klubų taurė. Šįkart naktiniame čempionate triumfavo moterys: Evelina Grigaitė laimėjo aukso medalį, o Vesta Ambrazaitė – bronzos. Veteranų tarpe vėlgi nepralenkiama Evandželina Petukienė, o V40 auksą bei sidabrą iškovojo Svajūnas Ambrazas bei Arimantas Petukas.
Klubų taurėje Sakas kaip visada taikėsi į aukščiausias pozicijas, tačiau vienuolikos etapų kovoje nelengva išlaikyti aukštai iškeltą kartelę. Šįkart klubo pirmoji komanda liko ketvirta, tik nepilnomis trimis minutėmis atsiliko nuo Šilo komandos. Nugalėjo Medeinos klubas, antri – Dainava.